Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Zahraničie

Pri ruskom ostreľovaní Doneckej oblasti utrpelo zranenia 13 ľudí

Ukrajinskí vojaci. Foto: TASR/AP

Kurachove leží západne od obce Marjinka, ktorá leží neďaleko frontovej línie a stále ju ovláda Ukrajina, hoci už niekoľko mesiacov čelí ruským útokom.

Kyjev 22. septembra (TASR) - Trinásť ľudí utrpelo zranenia pri ruskom útoku na meste Kurachove západne od východoukrajinského mesta Doneck. V noci na piatok to uviedol miestny predstaviteľ, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters.

Kurachove zasiahli dva útoky, ktoré spôsobili požiar, povedal šéf administratívy mesta Roman Padun pre ukrajinskú verejnoprávnu televíziu Suspiľne. Nespresnil však, aké zbrane ruská armáda pri útoku použila.

Fotografie na sociálnych sieťach ukazovali niekoľko horiacich budov. Agentúra Reuters pripomenula, že správy z bojiska nedokáže nezávisle overiť.

Kurachove leží západne od obce Marjinka, ktorá leží neďaleko frontovej línie a stále ju ovláda Ukrajina, hoci už niekoľko mesiacov čelí ruským útokom.

V Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny ruské sily ostreľovali obec Zelenivka, uviedol tamojší gubernátor Olexandr Prokudin. Dodal, že útok si vyžiadal život jednej ženy, ktorú záchranári vytiahli spod trosiek jej domu.

Južné velenie ukrajinskej armády v príspevku na platforme Telegram napísalo, že ruská raketa zasiahla rekreačné zariadenia juhozápadne od prístavného mesta Odesa, zranenia však neboli hlásené.