< sekcia Zahraničie

DRÁMA V OBLAKOCH: Pri turbulenciách sa zranilo najmenej 35 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Po pristátí lietadla v Honolulu bolo do nemocnice prevezených 30 ľudí. Zranenia deviatich cestujúcich sú vážnejšie.

Honolulu 12. júla (TASR) - Najmenej 35 ľudí utrpelo zranenia, keď sa lietadlo spoločnosti Air Canada vo štvrtok počas letu z Vancouveru do Sydney v Austrálii dostalo do oblasti silných turbulencií. Informovala o tom agentúra AP s tým, že posádka lietadla následne požiadala o možnosť pristáť v meste Honolulu v americkom štáte Havaj.Lietadlo Boeing 777-200 prepravovalo 269 cestujúcich a 15 členov posádky, uviedol hovorca spoločnosti Air Canada Peter Fitzpatrick.

Zranenia v dôsledku turbulencií utrpelo 37 cestujúcich a členov posádky.

Väčšinou ide o ľudí, ktorí neboli pripútaní bezpečnostnými pásmi. Jeden z cestujúcich však pre médiá uviedol, že posádka neupozornila, že lietadlo prechádza zónou silných turbulencií a že sa preto treba pripútať.

Po pristátí lietadla v Honolulu bolo do nemocnice prevezených 30 ľudí. Zranenia deviatich cestujúcich sú vážnejšie.

Do oblasti turbulencií sa lietadlo dostalo, keď letelo v oblasti ležiacej asi 966 kilometrov juhozápadne od Honolulu, dodala agentúra AP.


\r\n
\r\n

An Air Canada plane flying from Vancouver to Sydney had to divert to Hawaii yesterday after a sudden case of severe turbulence left 35 passengers with minor injuries | https://t.co/hfQv5sr5Zh pic.twitter.com/N8grvypZPm

— RTÉ News (@rtenews) July 12, 2019

\r\n
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Po pristátí lietadla v Honolulu bolo do nemocnice prevezených 30 ľudí. Zranenia deviatich cestujúcich sú vážnejšie. "}