< sekcia Zahraničie

VIDEO: Útok v Káhire si vyžiadal najmenej 16 obetí

Na snímke nočný klub po útoku v Káhire 4. decembra 2015. Foto: TASR/AP

Agentúra AP s odvolaním sa na egyptskú štátnu agentúru MENA uviedla, že trojica dorazila k nočnému klubu na motorke a vhodila doň viacero Molotovových koktailov.

Káhira 4. decembra (TASR) - Najmenej 16 ľudí zahynulo dnes pri útoku Molotovovým koktailom v reštaurácii v Káhire, informovala spravodajská stanica BBC. Agentúra Reuters predtým písala o 12 mŕtvych a šiestich zranených. Útočníkom bol údajne bývalý zamestnanec reštaurácie, ktorý dostal výpoveď.

Podľa BBC, ktorá sa odvolala na noviny Cairo Post, útok vo štvrti Agúza v centre Káhiry spáchali tri maskované osoby. Z miesta činu utiekli.


Tu bude playerReštaurácia sa nachádza v suteréne budovy, ľudia tak mali problém uniknúť. Utrpeli smrteľné popáleniny alebo sa udusili dymom. Obeťami sú údajne zamestnanci reštaurácie. Najmenej päť ľudí utrpelo zranenia.

Agentúra AP s odvolaním sa na egyptskú štátnu agentúru MENA uviedla, že trojica dorazila k reštaurácii na motorke a vhodila do nej viacero Molotovových koktailov.

Podľa BBC nie je jasné, či boli za útokom islamskí militanti, ktorí podnikajú útoky na bezpečnostné zložky. Ako poznamenal Reuters, militanti útočia vo väčšej miere od roku 2013, keď armáda zvrhla islamistického prezidenta Muhammada Mursího.

Pozrite si fotogalériu:\r\n
\r\n
\r\nReštaurácia sa nachádza v suteréne budovy, ľudia tak mali problém uniknúť. Utrpeli smrteľné popáleniny alebo sa udusili dymom. Obeťami sú údajne zamestnanci reštaurácie. Najmenej päť ľudí utrpelo zranenia.
\r\n
\r\nAgentúra AP s odvolaním sa na egyptskú štátnu agentúru MENA uviedla, že trojica dorazila k reštaurácii na motorke a vhodila do nej viacero Molotovových koktailov.
\r\n
\r\nPodľa BBC nie je jasné, či boli za útokom islamskí militanti, ktorí podnikajú útoky na bezpečnostné zložky. Ako poznamenal Reuters, militanti útočia vo väčšej miere od roku 2013, keď armáda zvrhla islamistického prezidenta Muhammada Mursího.
\r\n
\r\n
\r\n

DETAILS: 3 masked assailants reportedly carried out attack on #Cairo nightclub https://t.co/aSJBB7tgj9 (pics @youm7) pic.twitter.com/AleIQ7OLSO

— RT (@RT_com) December 4, 2015

\r\n
\r\n
\r\nPozrite si fotogalériu:

\r\n
\r\n
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Agentúra AP s odvolaním sa na egyptskú štátnu agentúru MENA uviedla, že trojica dorazila k nočnému klubu na motorke a vhodila doň viacero Molotovových koktailov."}