\n","htmlArray":["
Varšava 2. júla (TASR) - Tridsaťdva ľudí utrpelo zranenia pri zrážke autobusu s dvoma kamiónmi, ku ktorej došlo vo štvrtok neďaleko mesta Čenstochová na juhu Poľska. Medzi zranenými sú aj cudzinci, informovala agentúra AP.
\r\n
\r\nNámestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska uviedol, že do nemocnice previezli šiestich ľudí, ktorí utrpeli vážne zranenia hlavy, hrude a končatín. Na miesto nehody bolo podľa jeho slovo vyslaných sedem sanitiek a päť vrtuľníkov, uvádza agentúra PAP.
\r\n
\r\n

„10 osób zostało przetransportowanych do szpitala – 7 osób karetkami pogotowia ratunkowego, natomiast 3 osoby zostały przetransportowane z wykorzystaniem śmigłowców LPR”

ZOBACZ WIECEJ - https://t.co/r1zYakinxA #wieszwięcej #Bogusławice pic.twitter.com/nPTCJkHPZd

— portal tvp.info (@tvp_info) July 2, 2020

\r\n
\r\nHovorca miestnej polície Marcin Pudlo uviedol, že najskôr došlo ku kolízii dvoch kamiónov, do ktorých potom narazil autobus. Dodal, že jeden z kamiónov prevážal nebezpečný materiál a po zrážke začal horieť. Doklady k prevážanému nákladu podľa hovorcu zhoreli.
\r\n
\r\nPodľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo vyše 40 ľudí. K zrážke došlo v obci Boguslawice ležiacej neďaleko Čenstochovej.
\r\n
\r\n

Cholera...#Bogusławice #A1 #Śląskie pic.twitter.com/fuVjHy1PM6

— Maciek \"Gruby\" Banaś (@Grubiusz) July 2, 2020
\n"],"articleBody":"Varšava 2. júla (TASR) - Tridsaťdva ľudí utrpelo zranenia pri zrážke autobusu s dvoma kamiónmi, ku ktorej došlo vo štvrtok neďaleko mesta Čenstochová na juhu Poľska. Medzi zranenými sú aj cudzinci, informovala agentúra AP. \r\n\r\nNámestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska uviedol, že do nemocnice previezli šiestich ľudí, ktorí utrpeli vážne zranenia hlavy, hrude a končatín. Na miesto nehody bolo podľa jeho slovo vyslaných sedem sanitiek a päť vrtuľníkov, uvádza agentúra PAP. \r\n\r\n„10 osób zostało przetransportowanych do szpitala – 7 osób karetkami pogotowia ratunkowego, natomiast 3 osoby zostały przetransportowane z wykorzystaniem śmigłowców LPR” ZOBACZ WIECEJ - https://t.co/r1zYakinxA #wieszwięcej #Bogusławice pic.twitter.com/nPTCJkHPZd— portal tvp.info (@tvp_info) July 2, 2020 \r\n\r\nHovorca miestnej polície Marcin Pudlo uviedol, že najskôr došlo ku kolízii dvoch kamiónov, do ktorých potom narazil autobus. Dodal, že jeden z kamiónov prevážal nebezpečný materiál a po zrážke začal horieť. Doklady k prevážanému nákladu podľa hovorcu zhoreli. \r\n\r\nPodľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo vyše 40 ľudí. K zrážke došlo v obci Boguslawice ležiacej neďaleko Čenstochovej. \r\n\r\nCholera...#Bogusławice #A1 #Śląskie pic.twitter.com/fuVjHy1PM6— Maciek \"Gruby\" Banaś (@Grubiusz) July 2, 2020 ","httpStatus":200}},"selectedPage":"https://www.teraz.sk/api_rest.php?module=RestApi&method=article&articleId=478067§ion=zahranicie&kind=clanok","wagonByUrl":{},"requirements":{"ids":[],"entities":{}},"wagonsConfig":[],"wagonHeight":{"ids":[],"entities":{}}}
< sekcia Zahraničie

Pri zrážke autobusu s kamiónmi sa zranilo 32 ľudí

Nehoda autobusu v Poľsku. Foto: Twitter/Grubiusz

Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo vyše 40 ľudí.

Varšava 2. júla (TASR) - Tridsaťdva ľudí utrpelo zranenia pri zrážke autobusu s dvoma kamiónmi, ku ktorej došlo vo štvrtok neďaleko mesta Čenstochová na juhu Poľska. Medzi zranenými sú aj cudzinci, informovala agentúra AP.

Námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska uviedol, že do nemocnice previezli šiestich ľudí, ktorí utrpeli vážne zranenia hlavy, hrude a končatín. Na miesto nehody bolo podľa jeho slovo vyslaných sedem sanitiek a päť vrtuľníkov, uvádza agentúra PAP.Hovorca miestnej polície Marcin Pudlo uviedol, že najskôr došlo ku kolízii dvoch kamiónov, do ktorých potom narazil autobus. Dodal, že jeden z kamiónov prevážal nebezpečný materiál a po zrážke začal horieť. Doklady k prevážanému nákladu podľa hovorcu zhoreli.

Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo vyše 40 ľudí. K zrážke došlo v obci Boguslawice ležiacej neďaleko Čenstochovej.