Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Zahraničie

Približne 30.000 ľudí sa v Prahe zapojilo do pochodu Prague Pride

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Praha 13. augusta (TASR) - Približne 30.000 ľudí sa v Prahe sa v sobotu zapojilo do sprievodu, ktorý je súčasťou festivalu na podporu LGBT+ komunity Prague Pride. TASR o tom informuje na základe správ organizátorov a polície na sociálnej sieti.

"Avizovaný pochod účastníkov festivalu Prague Pride sa vydal na cestu," oznámila v sobotu popoludní Polícia ČR na Twitteri. Počet účastníkov odhadla na približne 30.000 a upozornila vodičov motorových vozidiel na dopravné komplikácie v centre Prahy.

Účastníci sobotňajšieho pochodu sa zišli v sobotu o 11.30 h na Václavskom námestí a sprievod sa začal o 13.00 h. Ním v sobotu vyvrcholí 12. ročník tohto festivalu venovaného LGBT+ komunite, ktorý organizuje nezisková organizácia Prague Pride.

Tohtoročný festival sa začal 8. augusta, píše Prague Pride na svojej oficiálnej webovej stránke. Súčasťou programu sú podujatia vrátane koncertov na viacerých miestach hlavného mesta ČR.

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.