Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Zahraničie

Princ Charles otvoril v Londýne prvú provizórnu nemocnicu

Britský princ Charles. Foto: TASR/AP

Keďže najstarší syn a nasledovník kráľovnej Alžbety II. bol v marci pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19, strávil obdobie samoizolácie v letnom sídle kráľovskej rodiny Balmoral v Škótsku.

Londýn 3. apríl (TASR) - Britský princ Charles otvoril v piatok poľnú nemocnicu so stovkami lôžok, ktorú zriadili vo výstavnom a konferenčnom centre ExCel vo východnom Londýne. Ide o prvú z niekoľkých takýchto provizórnych nemocníc, ktoré budú v Británii prijímať pacientov nakazených koronavírusom, píše agentúra AFP a spravodajská televízia CNN.

Charles sa na otváracom akte zúčastnil len prostredníctvom videoprenosu.

Z londýnskeho ExCel centra sa stala veľká nemocnica za menej ako dva týždne. Spočiatku poskytne približne 500 lôžok, ktoré budú vybavené pľúcnymi ventiláciami a kyslíkovými prístrojmi. Ďalšie tisíce lôžok pribudnú neskôr.

"Je to dôkaz, že v prípade potreby sa aj nemožné môže stať možným. Toto miesto bude v týchto temných časoch svetlom nádeje," povedal princ Charles.

Keďže najstarší syn a nasledovník kráľovnej Alžbety II. bol v marci pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19, strávil obdobie samoizolácie v letnom sídle kráľovskej rodiny Balmoral v Škótsku. Jeho ochorenie malo len mierny priebeh a po siedmych dňoch preto princ nariadenú samoizoláciu ukončil.