Quantcast
< sekcia Zahraničie

Princ Harry s manželkou Meghan pricestovali do Nemecka

Na snímke v popredí sprava britský princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, počas návštevy v radnici nemeckého mesta Düsseldorf 6. septembra 2022. Foto: TASR/AP

Prominentný manželský pár privítali v Starom meste starosta Düsseldorfu a stovky fanúšikov. Harry a Meghan sa následne v priestoroch radnice zúčastnili na recepcii.

Berlín 6. septembra (TASR) - Britský princ Harry s manželkou Meghan pricestovali v utorok do nemeckého mesta Düsseldorf v rámci propagácie športových hier pre vojakov so zdravotným postihnutím Invictus Games, ktoré sa tam uskutočnia o rok. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Prominentný manželský pár privítali v Starom meste starosta Düsseldorfu a stovky fanúšikov. Harry a Meghan sa následne v priestoroch radnice zúčastnili na recepcii. Neskôr ich čaká výlet loďou po rieke Rýn s veteránmi.

Harry s manželkou sa v roku 2020 vzdali svojich kráľovských povinností a presťahovali sa do Spojených štátov.

Invictus Games založil princ Harry a prvýkrát sa konali v roku 2014 v Londýne. Odvtedy je ich dejiskom každé dva roky vždy iné mesto.

Hry v hlavnom meste spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko sú prvé v Nemecku a organizujú ich spoločne nemecká armáda (Bundeswehr) a mesto Düsseldorf. Zúčastní sa viac ako 500 veteránov a vojakov z 21 krajín. Konať sa budú od 9. do 16. septembra 2023 na multifunkčnom štadióne Merkur Spiel-Arena.