Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Zahraničie

Putin neverí, že by Skripaľa v Británii otrávili bojovou látkou

Vladimir Putin, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Ak by tak bolo,bol by podľa ruského prezidenta na mieste mŕtvy.

Soči 18. mája (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin odmietol v piatok verziu, podľa ktorej boli bývalý ruský spravodajský agent Sergej Skripaľ a jeho dcéra Julija v Británii otrávení bojovou chemickou látkou.

V prípade pravdivosti toho, čo tvrdia "britskí kolegovia", by bol Skripaľ "býval na mieste mŕtvy", vyjadril sa šéf Kremľa na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, s ktorou sa stretol vo svojom letnom sídle v Soči.

"Vďaka Bohu, že sa zotavil a mohol opustiť nemocnicu. Dúfam, že zostane v poriadku a zdravý," citovala Putinove slová radosti agentúra AP.

Nemocnica v anglickom meste Salisbury, v ktorom Sergeja Skripaľa s dcérou otrávili 4. marca, potvrdila v piatok jeho prepustenie z nemocnice. Juliju Skripaľovú prepustili už 10. apríla po tom, ako sa dostala z kritického stavu, v ktorom boli obaja hospitalizovaní.

Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.