Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Putin oznámil, že sa nenakazil vďaka vysokej hladine protilátok

Na archívnej ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Putin pripomenul, že v jeho okolí sa koronavírusom nakazili tri desiatky ľudí vrátane spolupracovníka, s ktorým prezident strávil celý deň.

Moskva 29. septembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že sa koronavírusom nenakazil, pretože má vysokú hladinu protilátok. Informovala o tom agentúra TASS.

"Protilátky sú u mňa vysoké. Mám, vďakabohu, šťastie," povedal Putin v stredu po rokovaní s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom v Soči.

Putin pripomenul, že v jeho okolí sa koronavírusom nakazili tri desiatky ľudí vrátane spolupracovníka, s ktorým prezident strávil celý deň.

Ruský prezident bol v karanténe od utorka 14. septembra po tom, ako sa medzi ľuďmi v jeho okolí potvrdila nákaza koronavírusom. Putin sa dal otestovať na prítomnosť koronavírusu, avšak s negatívnym výsledkom.

Vyjadril tiež presvedčenie, že ho voči vírusu ochráni ruská vakcína Sputnik V, ktorou je zaočkovaný. Nakazené osoby z jeho okolia sa podľa prezidenta dali zaočkovať neskoro.

Šesťdesiatosemročný Putin koncom júna – po niekoľkých mesiacoch dohadov – informoval verejnosť, že je proti koronavírusu zaočkovaný vakcínou Sputnik V. Druhú dávku tejto vakcíny dostal v apríli tohto roka.