Quantcast
< sekcia Zahraničie

Putin zablahoželal Orbánovi k volebnému výsledku

Maďarský premiér Viktor Orbán gestikuluje počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí v Budapešti v nedeľu 3. apríla 2022. Foto: TASR/AP

Šéf Kremľa zároveň vyjadril nádej, že Orbán bude pokračovať v budovaní vzájomných vzťahov.

Moskva/Budapešť 4. apríla (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin zablahoželal v pondelok maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi k víťazstvu vládneho bloku strán Fidesz-KDNP v nedeľňajších parlamentných voľbách. Šéf Kremľa zároveň vyjadril nádej, že Orbán bude pokračovať v budovaní vzájomných vzťahov. TASR informácie prevzala od agentúry AFP.

"Hlava ruského štátu vyjadrila presvedčenie, že napriek zložitej medzinárodnej situácii bude ďalší rozvoj bilaterálnych partnerských vzťahov zodpovedať záujmom občanov Ruska a Maďarska," uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

AFP pripomenula, že ruská invázia na Ukrajinu zatienila predvolebnú kampaň pred maďarskými voľbami. Orbán na diplomatickej scéne konal v súlade s podporou Európskej únie voči Kyjevu, píše AFP. Doma sa však vyjadroval neutrálne a miestami až protiukrajinsky, keď napríklad odmietol presun zbraní pre Ukrajinu cez maďarské územie.