< sekcia Zahraničie

Rakúsko obnovilo vo vlakoch z Maďarska kontroly. Hľadajú prevádzačov

Ilustračné foto. Foto: TASR – Ladislav Vallach

Po víkendovom prerušení pokračuje rakúskej spolkovej krajine Burgenland bezpečnostná akcia proti prevádzačom.

Viedeň 8. septembra (TASR) - Rakúske orgány dnes obnovili kontroly vo vlakoch z Maďarska. Ich rozsah však závisí od personálnych kapacít a sú zamerané na odhalenie prevádzačov. Utečenci však môžu aj naďalej voľne cestovať smerom do Nemecka, povedal hovorca ministerstva vnútra Karl-Heinz Grundböck agentúre APA.

Maďarská polícia podľa APA od pondelka opäť púšťa migrantov do medzinárodných vlakov odchádzajúcich z budapeštianskej Východnej stanice (Keleti pályaudvar). Polícia vo Viedni uviedla, že od pondelňajšieho do dnešného rána v nich prešlo cez Rakúsko 7000 migrantov. Do dnešného poludnia pribudlo podľa organizácie Caritas ďalších okolo 1000 ľudí. Do nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko dorazilo v pondelok 5000 migrantov.

Po víkendovom prerušení pokračuje rakúskej spolkovej krajine Burgenland bezpečnostná akcia proti prevádzačom. Od pondelka sa podarilo zadržať šesť prevádzačov a okolo 100 utečencov. Rakúska polícia kontroluje podozrivé autá v pohraničí od nálezu 71 udusených sýrskych utečencov v chladiarenskom aute na diaľnici A4 pri Parndorfe.