< sekcia Zahraničie

Latinská Amerika eviduje najviac úmrtí na COVID-19 na svete

Príbuzní sledujú ako zamestnanci cintorína v ochranných odevoch pochovávajú obete ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom na cintoríne Vila Formosa v Sao Paule 4. júna 2020. Foto: TASR/AP

Šírenie ochorenia sa zrýchľuje aj v Kolumbii, Peru, Argentíne či Bolívii.

Londýn/Brazília 5. augusta TASR - Latinská Amerika v utorok prekonala Európu v počte obetí na ochorenie COVID-19 a stala sa tak oblasťou s najvyšším počtom úmrtí na toto ochorenie. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters.

Novému koronavírusu podľahlo doteraz v krajinách Latinskej Ameriky viac než 206.000 ľudí, čo je zhruba 30 percent zo všetkých úmrtí na svete.

V Brazílii, ktorá je najviac zasiahnutou krajinou Latinskej Ameriky, doteraz zaznamenali 95.819 úmrtí na nový koronavírus. V druhej najzasiahnutejšej krajine v regióne - Mexiku - evidujú 48.869 úmrtí.

Šírenie ochorenia COVID-19 sa zrýchľuje aj v Kolumbii, Peru, Argentíne či Bolívii.

Latinská Amerika má od minulého týždňa aj najvyšší počet infekcií novým koronavírusom na svete. V pondelok ich bolo podľa agentúry Reuters už viac než 5 miliónov.

Doteraz sa novým koronavírusom na svete nakazilo viac ako 18.4 milióna ľudí. Ochoreniu COVID-19 celosvetovo podľahlo približne 689.000 ľudí.