< sekcia Zahraničie

Rezešovú dcéru odviezli na vyšetrenie do nemocnice

Slovenku Evu V. (na snímke), ktorá spôsobila dopravnú nehodu na maďarskej diaľnici M3 so štyrmi obeťami na súdnom pojednávaní. Foto: TASR/MTI

O diagnóze pacientky úrady neposkytli žiadne informácie, podľa Blikku jevvšak Košičanka v poslednom čase v zlom zdravotnom stave a veľmi schudla.

Budapešť 30. apríla (TASR) - Slovenke Eve V., ktorá bola odsúdená na prvom stupni na šesť rokov väzenia za spôsobenie tragickej nehody na diaľnici M3 v roku 2012, prišlo v maďarskej väznici v utorok zle. Podľa dnešnej informácie denníka Blikk ju preto previezli na vyšetrenie do nemocnice.

Eva V. sa väzenskej stráži sťažovala na silné bolesti brucha. Po tom, čo sa jej stav sa nezlepšil, ju z väznice previezli na vyšetrenie do budapeštianskej Nemocnice sv. Jána.

O diagnóze pacientky neposkytli žiadne informácie, podľa Blikku však Košičanka je v poslednom čase v zlom zdravotnom stave a veľmi schudla. Denník zverejnil fotografiu čitateľa, na ktorej ide Slovenka v sprievode strážcu po chodbe traumatologického oddelenia nemocnice, kam ju priviezli po vyšetrení na internom oddelení. Podľa vyjadrenia čitateľa Eva V. sa sťažovala na bolesti členka.

V pondelok 5. mája sa na maďarskom odvolacom súde začne v kauze tragickej nehody odvolací proces. Prokuratúra avizovala, že požiada, aby sa súdny proces vrátil odvolací súd na súd prvého stupňa, a aby sa proces začal úplne od začiatku.

Eva V., ktorá jazdila pod vplyvom alkoholu, narazila 21. augusta 2012 na diaľnici M3 vo vysokej rýchlosti do vozidla značky Fiat Punto. Na miestne v ňom zahynuli traja ľudia; ďalšia žena v horiacom aute utrpela ťažké poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.

Slovenku Okresný súd v Gödöllő odsúdil 22. novembra 2013 na šesť rokov väzenia v nápravnovýchovnom ústave s najmiernejším stupňom stráženia za trestný čin spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb.

Súd nariadil odsúdenej zákaz riadenia motorových vozidiel na päť rokov a vyhovel jej žiadosti o domácu väzbu. Od obvinenia z trestného činu ohrozenia cestnej premávky ju súd oslobodil. Proti verdiktu sa odvolali prokurátor i obhajca, rozsudok nenadobudol právoplatnosť. Na základe odvolania prokurátora vlani 3. decembra súd zrušil domácu väzbu a Slovenku previezli do väzenia.