Quantcast
< sekcia Zahraničie

Režiséra Paula Haggisa zatkli pre podozrenie zo sexuálneho útoku

Na archívnej snímke z 5. októbra 2017 režisér Paul Haggis prichádza na svetovú premiéru filmu Spielberg počas 55. ročníka Newyorského filmového festivalu. Talianske úrady zatkli kanadského oscarového režiséra, scenáristu a producenta Paula Haggisa pre podozrenie zo sexuálneho útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Foto: TASR/AP

Režisér prostredníctvom svojho talianskeho právneho zástupcu všetky obvinenia poprel s tým, že sa bude snažiť dokázať svoju nevinu.

Rím 20. júna (TASR) - Talianske úrady zatkli kanadského oscarového režiséra, scenáristu a producenta Paula Haggisa pre podozrenie zo sexuálneho útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP, podľa ktorého mal tento 69-ročný filmár prinútiť k pohlavnému styku mladú cudzinku.

Podľa vyhlásenia prokuratúry v juhotalianskom meste Brindisi je Haggis "vážne podozrivý z trestných činov sexuálneho útoku" a zo spôsobenia "telesnej ujmy mladej žene zo zahraničia". V oboch prípadoch čelí obvineniu s priťažujúcimi okolnosťami.

Režisér prostredníctvom svojho talianskeho právneho zástupcu všetky obvinenia poprel s tým, že sa bude snažiť dokázať svoju nevinu. Požaduje pritom čo najrýchlejší priebeh celého vyšetrovania.

Paul Haggis sa mal v utorok zúčastniť na filmovom festivale Allora Fest v juhotalianskom meste Ostuni. Údajná obeť mala byť režisérom pred festivalom prinútená k sexuálnemu styku a po jednom zo stretnutí s ním bola dokonca nútená vyhľadať lekársku starostlivosť, uviedla prokuratúra v Brindisi.

Snímka Million Dollar Baby z roku 2004, ktorú Haggis produkoval, získal štyri Oscary. Jeho režisérsky debut, film Crash z roku 2005, bol ocenený dvoma Oscarmi. Napísal aj scenáre k dvom bondovkám.