< sekcia Zahraničie

Rodiny na juhu Francúzska sa slnia na pláži s vykolíkovanými plochami

Na snímke ľudia sa slnia na pláži v obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora vo Francúzsku v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi nimi zachovaná bezpečná vzdialenosť v nedeľu 24. mája 2020. Foto: TASR/AP

Povrazy a drevené kolíky úhľadne ohraničovali jednotlivé plochy v piesku, takže každý návštevník alebo skupina mali pre seba osem štvorcových metrov priestoru.

Paríž 24. mája (TASR) - Natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora. Plávali a slnili sa v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi rodinami zachovaná bezpečná vzdialenosť.

Povrazy a drevené kolíky úhľadne ohraničovali jednotlivé plochy v piesku, takže každý návštevník alebo skupina mali pre seba osem štvorcových metrov priestoru, opísala pláž počas pandémie nového koronavírusu tlačová agentúra AP.

Rezervácia plochy je bezplatná, ale zato povinná a vytvoril sa už dvojdňový zoznam čakateľov. Tí, čo mali väčšie šťastie a dostali miesto na predĺžený štvordňový víkend okolo štvrtkového kresťanského sviatku Nanebovstúpenie Pána, si situáciu vychutnávali. Zabávali sa na slnku, ktoré hrialo ako v lete.

Na snímke natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu 24. mája 2020 nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora. Plávali a slnili sa v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi rodinami zachovaná bezpečná vzdialenosť.
Foto: TASR/AP

Pláže sa znovu otvorili všade vo Francúzsku, ale iba na individuálne športy alebo prechádzky a návštevníci tam nemôžu sedieť ani ležať. La Grande-Motte uviedla, že je prvou obcou, ktorá zaviedla nové pravidlá odstupu tak, aby ľuďom umožnila aj ďalšie aktivity.

Vo francúzskom hlavnom meste sa Parížania mohli tento víkend oddávať slnečným lúčom na brehoch rieky Seina a posedávať na ich kamenných okrajoch pri Tuilerijských záhradách. Tento verejný park je stále zatvorený, tak ako ostatné mestské parky, ale Paríž sa už postupne vynára z prísnych karanténnych opatrení.