Quantcast
< sekcia Zahraničie

Roger Waters ruší koncerty v Poľsku

Na archívnej snímke Roger Waters. Foto: TASR/AP

Mestské zastupiteľstvo v Krakove pripravovalo na stredu (28.9) hlasovanie, v ktorom mali hudobníka označiť za neželanú osobu pre výroky na adresu Ukrajiny.

Varšava 25. septembra (TASR) - Spoluzakladateľ Pink Floyd Roger Waters zrušil plánovené koncerty v Krakove. TASR informuje podľa správy agentúry PAP.

Dva koncerty v rámci turné This Is Not A Drill mali byť v krakovskej Tauron Arene 21. a 22. apríla. Hudobníkov manažér však bez udania dôvodu informoval, že sa neuskutočnia, povedal zástupca Tauron Areny Lukasz Pytko pre PAP.

Mestské zastupiteľstvo v Krakove pripravovalo na stredu (28.9) hlasovanie, v ktorom mali hudobníka označiť za neželanú osobu pre výroky na adresu Ukrajiny. "S vedomím ruského zločinného útoku na Ukrajinu a vojnových zločinov spáchaných ruskými vojakmi..., vyjadrujú poslanci v Krakove rozhorčenie nad vyhláseniami pána Rogera Watersa o ruskej invázii," píše sa v návrhu.

"Takáto akcia by bola pre naše mesto hanbou. Nech spieva v Moskve a hrá sa na Putinovho priateľa,“ vysvetlil poslanec Lukasz Wantuch pre poľské médiá.

Waters začiatkom septembra napísal otvorený list manželke ukrajinského prezidenta Zelenského, v ktorom obvinil "extrémnych nacionalistov", že priviedli Ukrajinu do "zničujúcej vojny". Vyzval ju, aby "hľadala inú cestu" s cieľom "zastaviť zabíjanie".

Zelenská v reakcii napísala, že to Rusko "spustilo agresiu proti Ukrajine. Ukrajinci chránia svoju krajinu a budúcnosť svojich detí. Ak sa vzdáme boja, zajtra nebudeme. Ak sa vzdá Ruská federácia, vojna sa skončí."

David Gilmour, Watersov niekdajší spoluhráč v skupine Pink Floyd, je naopak podporovateľom Ukrajiny vo vojne s Ruskom.