Quantcast
< sekcia Zahraničie

Rumuni majú vážny problém s vreckármi v MHD

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Vlani oznámili iba v Bukurešti viac ako 3700 krádeží, ku ktorým došlo v MHD, čo predstavuje 16-percentný nárast oproti roku 2011.

Bukurešť 31. januára (TASR) - Osobitný policajný útvar pre boj s vreckármi vyčíňajúcimi vo vozidlách MHD pribudne od februára v rumunskom hlavnom meste Bukurešť. Informoval o tom dnes náčelník tamojšej polície Cornel Ciocoiu.

Za rozhodnutím venovať zvýšenú pozornosť vreckárom je fakt, že v uplynulom roku sa výrazne aktivizovali.

Nový policajný útvar bude mať 200 mužov a jeho súčasťou bude už jestvujúca polícia z metra a útvar určený na potlačovanie tohto druhu kriminality, ako aj na odhaľovanie a zadržiavanie zlodejov v ďalších prostriedkoch MHD - autobusoch, električkách a trolejbusoch. Jeho úspešnosť by malo zvýšiť i nasadenie ďalších priemyselných kamier.

Vlani oznámili iba v Bukurešti viac ako 3700 krádeží, ku ktorým došlo v MHD, čo predstavuje 16-percentný nárast oproti roku 2011. Naopak, v metre, zrejme aj kvôli prítomnosti policajtov, počet krádeží v rovnakom období zaznamenal klesajúcu tendenciu.

Ciocoiu ďalej informoval, že polícia zriadi nový okrsok aj v starom meste, ktoré je obľúbenou turistickou lokalitou. Počet hliadkujúcich ochrancov poriadku sa tam už počas vianočných sviatkov zvýšil o 30, avšak v priebehu tohto roka ich bude až 80.