Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Zahraničie

Ruské rakety zničili kostol a železničnú stanicu na východe Ukrajiny

Na archívnej snímke ukrajinský vojak sa ukrýva pred horiacou obytnou budovou. Foto: TASR/AP

Ukrajinské vzdušné sily v nedeľu tiež hlásili, že zostrelili 16 z 18 útočných dronov vypustených ruskými jednotkami.

Kyjev 25. februára (TASR) - Ruský raketový útok zasiahol budovy v meste Kosťantynivka na východe Ukrajine, zásah dostali aj kostol a železničná stanica. V nedeľu to oznámil ukrajinský gubernátor Doneckej oblasti Vadym Filaškin. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.

Jeden človek utrpel zranenia, napísal Filaškin na sociálnej sieti Telegram.

Kosťantynivka sa nachádza približne 50 kilometrov severne od mesta Doneck, ktoré je okupované ruskými silami už od roku 2014.

Zábery zachytávajú železničnú stanicu v troskách. Podľa ukrajinských správ Rusi použili prerobené protilietadlové rakety typu S-300, ako to často robili aj predtým.

Ukrajinské vzdušné sily v nedeľu tiež hlásili, že zostrelili 16 z 18 útočných dronov vypustených ruskými jednotkami. Škody boli spôsobené na infraštruktúre v Chmeľnyckej oblasti na západe Ukrajiny a južné dediny v Mykolajivskej oblasti postihol výpadok elektriny, lebo boli poškodené elektrické káble.

Ruská armáda si ťažkým ostreľovaním oblastí blízko k frontu čistí cestu pre ďalší postup ukrajinským územím. Po nedávnom dobytí malého mesta Avdijivka je teraz tiež údajne v ruských rukách aj susedná dedina Lastočkyne, západne od Avdijivky.