< sekcia Zahraničie

Ruskí a egyptskí ministri rokovali v Moskve o užšej spolupráci

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov (vpravo) a jeho egyptský rezortný kolega Sámih Šukrí si podávajú ruky po spoločnej tlačovej konferencii v Moskve 24. júna 2019. Ministri zahraničných vecí a obrany Ruska a Egypta sa zišli v pondelok v Moskve, kde prerokovali možnosti rozšírenia vojenských a bezpečnostných väzieb medzi svojimi krajinami. Foto: TASR/AP

Ruský minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí s egyptským náprotivkom Muhammadom Ahmadom Zakím povedal, že Rusko je pripravené naďalej pomáhať Egyptu pri posilňovaní jeho obranných schopností.

Moskva 24. júna (TASR) - Ministri zahraničných vecí a obrany Ruska a Egypta sa zišli v pondelok v Moskve, kde prerokovali možnosti rozšírenia vojenských a bezpečnostných väzieb medzi svojimi krajinami. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí s egyptským náprotivkom Muhammadom Ahmadom Zakím povedal, že Rusko je pripravené naďalej pomáhať Egyptu pri posilňovaní jeho obranných schopností. Vyzdvihol pritom Egypt ako "príklad stability" v neistom regióne a vyjadril podporu snahám Káhiry v boji proti militantom na Sinajskom polostrove.

Egyptský minister zahraničných vecí Sámih Šukrí na úvod rokovaní povedal, že styky medzi Moskvou a Káhirou pomáhajú "posilňovať bezpečnosť a stabilitu v danom regióne i na celom svete".

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí pristúpil k zvyšovaniu vojenskej spolupráce s Ruskom a najvyšší predstavitelia oboch krajín sa pravidelne stretávajú, pripomenula AP.