< sekcia Zahraničie

Rusko má nového colného šéfa, jeho predchodca odstúpil pre podozrenia

Ruský pas Foto: TASR/AP

Zatiaľ nevedno, či 59-ročný bývalý šéf colníkov bude čeliť obvineniu.

Moskva 28. júla (TASR) - Ruskí colníci majú od dnešného dňa nového šéfa v osobe Vladimira Bulavina, ktorého premiér Dmitrij Medvedev vymenoval za nástupcu Andreja Beljaninova, informovala tlačová agentúra Interfax.

Doterajší najvyšší predstaviteľ ruských colníkov odstúpil po tom, ako sa začiatkom týždňa pri policajnej razii v jeho vile, ktorá súvisela s pašovaním alkoholu, našli drahé obrazy na schodisku a okolo 900.000 eur v škatuliach od topánok. Beljaninov argumentoval, že nálezy pochádzajú z úspor, informovala tlačová agentúra DPA.

Zatiaľ nevedno, či 59-ročný bývalý šéf colníkov, ktorý kedysi pracoval - podobne ako ruský prezident Vladimir Putin - v službách niekdajšej KGB na území bývalej Nemeckej demokratickej republiky, bude čeliť obvineniu, naznačili dnes justičné zdroje v Moskve.

V prípade pašovania alkoholu išlo o dovoz veľkého množstva koňaku deklarovaného ako tesniaci prostriedok cez Petrohrad do Ruskej federácie. Jeden z hlavných podozrivých v prípade kedysi pracoval práve pre Beljaninova.