Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Zahraničie

V Rusku opäť pribudol rekordný počet infikovaných

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Celkovo v krajine od začiatku pandémie zomrelo v súvislosti s ochorením COVID-19 už 223.312 ľudí, čo je najviac spomedzi všetkých európskych krajín.

Moskva 17. októbra (TASR) - Rusko zaznamenalo - už po štvrtý deň po sebe - rekordný denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom. Za posledných 24 hodín bolo v tejto krajine hlásených 34.303 takýchto prípadov, informovala v nedeľu agentúra TASS s odvolaním sa na tamojšie krízové centrum pre boj s koronavírusom.

V Rusku od začiatku pandémie zaznamenali celkovo viac ako 7,99 milióna prípadov nákazy a v súčasnosti tam evidujú vyše 768.000 aktívnych prípadov.

V Rusku okrem toho v uplynulých týždňoch registrujú rekordné počty úmrtí v súvislosti s koronavírusom. V sobotu tam hlásili dosiaľ najvyšší počet 1002 úmrtí za deň. Za posledných 24 hodín ich tam potvrdili 997.

Celkovo v krajine od začiatku pandémie zomrelo v súvislosti s ochorením COVID-19 už 223.312 ľudí, čo je najviac spomedzi všetkých európskych krajín. V rámci širšej definície úmrtí spájaných s nákazou koronavírusom zomrelo s covidom do konca augusta podľa ruského štatistického úradu Rosstat viac ako 400.000 ľudí.

Podľa úradov je dôvodom pre prudký rast v nových prípadoch infekcie i úmrtiach nízka miera zaočkovanosti proti koronavírusu. Do soboty bolo v Rusku plne zaočkovaných len 31 percent obyvateľov, vyplýva z údajov webového servera gogov.ru, ktorý zhromažďuje údaje z jednotlivých regiónov krajiny.