Quantcast
< sekcia Zahraničie

Rusko oznámilo, že zničilo ukrajinské sklady munície i techniku

Na archívnej snímke hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Foto: TASR/AP

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov povedal, že Rusko zničilo rozsiahly sklad delostreleckej munície neďaleko mesta Soledar v Doneckej oblasti.

Moskva 6. júla (TASR) - Ruské sily zničili sklady delostreleckej munície na východe Ukrajiny a viacero kusov ukrajinskej vojenskej techniky. TASR správu prevzala z agentúr DPA a Reuters, ktoré sa odvolávajú na stredajšie vyjadrenia ruského ministerstva obrany.

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov povedal, že Rusko zničilo rozsiahly sklad delostreleckej munície neďaleko mesta Soledar v Doneckej oblasti. Zničených bolo 1500 kusov delostreleckých granátov rôzneho kalibru a viac ako 100 protitankových striel "zahraničnej výroby".

Ruské ministerstvo obrany tiež oznámilo, že ruské ozbrojené sily zničili dva raketové odpaľovacie systémy HIMARS americkej výroby, píše Reuters. Ruské sily počas víkendu zničili dva sklady zbraní v Doneckej oblasti, v ktorých boli aj rakety pre systém HIMARS. Ministerstvo zverejnilo aj videozáznam, na ktorom je údajne zobrazený tento útok. Informácie však podľa Reuters nemožno overiť z nezávislých zdrojov.

Konašenkov tiež povedal, že ruské stíhacie lietadlá Su-35 vo vzdušnej bitke nad južnou Ukrajinou zostrelili dva ukrajinské útočné vrtuľníky typu Mi-24 a stíhačku.

Ruské ministerstvo obrany uvádza, že od začiatku invázie jeho sily zostrelili 232 ukrajinských lietadiel a 137 vrtuľníkov. Ukrajina však má len približne 100 lietadiel a 90 helikoptér, píše DPA s odvolaním sa na správy z médií.

Ukrajina do začiatku júla dostala štyri salvové raketomety HIMARS, píše Reuters s odvolaním sa na správu Európskej rady pre zahraničné vzťahy (ECFR). USA sľúbili, že do polovice júla Kyjevu dodajú osem týchto systémov.