< sekcia Zahraničie

Putin od zajtra ruší pracovné voľno obyvateľov

Ruský prezident Vladimir Putin, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Putin zdôraznil, že je nevyhnutné udržať pracovné miesta a ochrániť ekonomiku pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení.

Moskva 11. mája (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodol o zrušení pracovného voľna, ktoré zaviedol s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu. Ľudia sa do práce môžu vrátiť už v utorok. Informovala o tom agentúra AFP.

"Od zajtra, 12. mája, sa končí obdobie pracovného voľna pre všetky sektory ekonomiky," povedal Putin v televíznom prejave. Rozhodnutie, ktoré priemyselné zariadenia sa otvoria, však ostáva na krajských, oblastných a republikových úradoch. Regionálne vlády budú podľa neho môcť zachovať všetky opatrenia, ktoré uznajú za vhodné.

Putin zdôraznil, že je nevyhnutné udržať pracovné miesta a ochrániť ekonomiku pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení.

Pracovné voľno Putin zaviedol v marci. Niektoré kľúčové priemyselné parky a sektory ekonomiky nevyhnutné pre fungovanie štátu fungovali aj počas tohto obdobia.

Moskva od zajtra opäť povolí stavebné práce a otvorenie tovární. Obchody, kaderníctva, predajne automobilov a iné zariadenia zostanú naďalej zatvorené, dodala agentúra AP.