Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Zahraničie

Rusko útočilo raketami na Charkov a Charkovskú oblasť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pri útoku zahynula v obytnej časti mesta Balaklija v Charkovskej oblasti jedna osoba a deväť ďalších ľudí utrpelo zranenia, dodal Synehubov.

Charkov 6. júna (TASR) - Mesto Charkov a Charkovská oblasť na severovýchode Ukrajiny sa stali v pondelok neskoro večer terčom ruského raketového útoku, oznámil gubernátor oblasti Oleh Synehubov. Citovali ho portály britskej televízie Sky News a americkej televízie CNN.

Pri útoku zahynula v obytnej časti mesta Balaklija v Charkovskej oblasti jedna osoba a deväť ďalších ľudí utrpelo zranenia, dodal Synehubov. Osobou, ktorá prišla o život, bol 57-ročný muž, spresnila oblastná prokuratúra na sociálnej sieti Telegram. Balaklija sa nachádza v Iziumskom okrese.

Protiletecké sirény zneli v celom Charkove, v Charkovskej oblasti a v ďalších častiach východu Ukrajiny, ako ukázala ukrajinská webová stránka zaznamenávajúca poplachy.

Ruský útok poškodil potrubie pre čpavok (čpavkovod) v Kupianskom okrese v Charkovskej oblasti, informoval tiež Synehubov.

"V dôsledku nepriateľských útokov je potrubie bez tlaku," napísal gubernátor na Telegrame. Neskôr dodal: "Prosím, zostaňte pokojní a sledujte oficiálne oznamy. Situácia je pod kontrolou," dodal.

Ukrajinská kritická infraštruktúra je terčom ruských útokov celú vojnu: niektoré mestá boli preto často bez elektriny alebo vody.