Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Rusko: V Krasnodarskom kraji horí ropná rafinéria

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pdľa tamojšieho gubernátora Veniamina Kondrateva stojí za požiarom dronový útok.

Moskva 31. mája (TASR) - V ropnej rafinérii Afipskij v ruskom Krasnodarskom kraji v noci na stredu vypukol požiar, za ktorým podľa tamojšieho gubernátora Veniamina Kondrateva stojí dronový útok. TASR správu prevzala z televízie CNN a denníka The Guardian.

Ruské úrady bezprostredne nehlásili žiadne obete, uviedol Kondratev na sociálnej sieti Telegram. Dodal, že na mieste zasahujú hasiči.

Aj gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov hlásil ostreľovanie pohraničného mesta Šebekino, z ktorého obvinil Kyjev. Pri útoku podľa jeho slov utrpela zranenia jedna žena.

Agentúra AFP pripomína, že v utorok v skorých ranných hodinách na ruské územie — do Moskvy a Moskovskej oblasti — prenikla letka dronov. Rusko pripisuje zodpovednosť za tento útok Ukrajine, ktorá však toto obvinenie popiera.

Ruské jednotky v nedeľu a utorok tiež útočili na Kyjev dronmi. Sirény leteckého poplachu zneli v noci na utorok okrem Kyjeva aj v Čerkaskej, Kirovohradskej a Mykolajivskej oblasti v centrálnej časti Ukrajiny, ako aj v juhoukrajinskej Chersonskej oblasti.