< sekcia Zahraničie

V Moskve podľahlo novému kronavírusu ďalších sedem osôb

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Jedna z obetí sa liečila na súkromnej klinike.

Moskva 8. apríla (TASR) - Ochorenie COVID-19 si v stredu v Moskve vyžiadalo sedem nových obetí na životoch. Vo všetkých prípadoch išlo o osoby s inými vážnymi zdravotnými ťažkosťami. S odvolaním sa na informácie moskovskej pracovnej skupiny pre boj s koronavírusom o tom informovali agentúry TASS a Interfax.

"V Moskve zomrelo sedem pacientov. Všetci mali zápal pľúc a následne bol u nich potvrdený koronavírus. Pacienti mali aj iné zdravotné ťažkosti ako cukrovku, arteriálnu hypertenziu, kardiosklerózu, pyelonefritídu a insufienciu pankreasu. Traja pacienti mali aj chronickú bronchitídu," uviedla vo svojom vyhlásení pracovná skupina.

Jedna z obetí sa liečila na súkromnej klinike. Išlo o 74-ročného muža s cukrovkou a chorým srdcom.

V ruskej metropole bol koronavírus SARS-CoV-2 potvrdený u 5841 osôb. Ochoreniu COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus, tam podľahlo 38 ľudí, pričom 270 sa vyliečilo.

Počet prípadov nákazy týmto infekčným ochorením v Rusku vzrástol v stredu o 1175 na celkovo 8672. Koronovírus bol potvrdený už v 81 z 85 administratívnych celkoch Ruskej federácie. Na celoštátnej úrovni si nový druh koronavírusu vyžiadal už 63 obetí na životoch.

Federálna služba pre dohľad v oblasti ochrany spotrebiteľov (Rospotrebnadzor) v stredu oznámila, že pod lekárskym dohľadom pre podozrenie z nákazy je v krajine v súčasnosti až 180.000 ľudí.