Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 10. jún 2026Meniny má Margaréta
< sekcia Zahraničie

Zadržali páchateľa streľby v ruskom závode na výrobu cukroviniek

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

K incidentu došlo v stredu okolo 09.00 h moskovského času. Iľja Averianov, exmajiteľ závodu Meňševik, sa dostal do sporu s členmi súčasného vedenia. Následne vytiahol zbraň a spustil paľbu.

Moskva 28. decembra (TASR) - Ruská polícia zadržala vo štvrtok nadránom v Moskve bývalého majiteľa závodu na výrobu cukroviniek, ktorý tam v stredu spustil streľbu, pričom zabil jedného človeka. Informovalo o tom moskovské oddelenie ministerstva vnútra.

K incidentu došlo v stredu okolo 09.00 h moskovského času. Iľja Averianov, exmajiteľ závodu Meňševik, sa dostal do sporu s členmi súčasného vedenia. Následne vytiahol zbraň a spustil paľbu. Člen strážnej služby, ktorého zasiahol, neskôr zraneniam podľahol. Averianov z miesta činu ušiel. Polícia ho zadržala v priestoroch závodu a skonfiškovala mu "karabínu Sajga".

Ako informovali ruské agentúry, Averianov tvrdí, že závod bol úmyselne dovedený do bankrotu a následne mu ho vzali.