Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Zahraničie

Rusko zakázalo vstup 200 občanom USA vrátane Bidenových súrodencov

Prezident Joe Biden hovorí na summite OSN o klíme COP27 v piatok 11. novembra 2022 v egyptskom Sharm el-Sheikhu. Foto: TASR/AP

Na zoznam osôb so zákazom vstupu zaradili i manžela predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Paula Pelosiho či novinárku a expertku na Rusko Anne Applebaumovú.

Moskva 11. novembra (TASR) - Rusko v piatok oznámilo, že zakázalo vstup do krajiny 200 občanom USA vrátane súrodencov prezidenta Joea Bidena i niektorých senátorov. Reaguje tým na sankcie Washingtonu zavedené voči Moskve. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že medzi 200 sankcionovanými osobami sú americkí zákonodarcovia a predstavitelia úradov, členovia ich rodín či predstavitelia spoločností a experti, ktorí sa zúčastňujú na "podpore rusofóbnej kampane" a podporujú režim v Kyjeve, píše AFP.

K týmto osobám patria aj Bidenovi bratia James B. Biden a Francis William Biden, jeho sestra Valerie Bidenová Owensová, hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierrová a senátori Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová.

Na zoznam osôb so zákazom vstupu zaradili i manžela predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Paula Pelosiho, novinárku a expertku na Rusko Anne Applebaumovú a šéfredaktora portálu Politico Matthewa Kaminského.

Washington voči Moskve zaviedol sankcie pre ruskú inváziu na Ukrajine. Rusko už v odvete zakázalo vstup na svoje územie viac než 1000 americkým občanom vrátane hollywoodskych hercov Bena Stillera a Seana Penna, pripomína AFP.