Quantcast
< sekcia Zahraničie

Rusko zverejnilo zábery a súradnice západných rozhodovacích centier

Na archívnej snímke riaditeľ ruskej kozmickej agentúry Roskozmos Dmitrij Rogozin. Foto: TASR/AP

Rogozin zároveň obvinil súkromných západných satelitných operátorov, že poskytujú svoje dáta Severoatlantickej aliancii, ktorá ich odovzdáva ukrajinskej armáde.

Moskva 28. júna (TASR) - Ruská vesmírna agentúra Roskosmos v utorok pred začiatkom summitu NATO v Madride zverejnila zábery a súradnice objektov, v ktorých západní politici prijímajú rozhodnutia proti Rusku po začatí vojny na Ukrajine. Uviedla to agentúra Reuters.

"Dnes začína v Madride summit NATO, na ktorom západné krajiny vyhlásia Rusko za svojho najväčšieho nepriateľa," napísal šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin v príspevku v aplikácii Telegram. Roskosmos sa preto rozhodol zverejniť "družicové zábery dejiska summitu a samotných 'rozhodovacích centier', ktoré podporujú ukrajinských nacionalistov".

"Taktiež uvádzame súradnice týchto budov... Keby niečo," dodal Rogozin.

Zverejnené boli snímky miesta konania summitu NATO v Madride, ministerstva obrany USA (Pentagónu), Bieleho domu vo Washingtone, britského ministerstva obrany v Londýne, sídla nemeckého kancelára a budovy parlamentu v Berlíne, veliteľstva NATO v Bruseli, sídla francúzskeho prezidenta a ďalších vládnych budov v Paríži, spresňuje Reuters.

Rogozin zároveň obvinil súkromných západných satelitných operátorov, že poskytujú svoje dáta Severoatlantickej aliancii, ktorá ich odovzdáva ukrajinskej armáde.

"Celý konglomerát súkromných a štátnych firiem teraz pracuje výlučne pre nášho nepriateľa," povedal Rogozin pre ruskú agentúru RIA Novosti.

Americká spoločnosť Maxar, ktorej klientom je aj americké ministerstvo obrany, niekoľkokrát zverejnila družicové zábery územia Ruska a Ukrajiny ešte pred vypuknutím vojny, píše Reuters. Patrili medzi nich aj zábery zhromažďujúcej sa ruskej armády pri ukrajinských hraniciach v čase, keď Moskva popierala akýkoľvek úmysel napadnúť svojho suseda.