Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Rusko zverejnilo zábery s údajne mŕtvym admirálom Sokolovom

Na snímke dym stúpajúci z veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole na Kryme 22. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Ukrajina pritom v utorok oznámila, že Sokolov zahynul v dôsledku útoku, ktorý sa v Sevastopole na Kryme odohral 22. septembra.

Moskva 26. septembra (TASR) - Veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily Viktor Sokolov, ktorý údajne zahynul pri minulotýždňovom ukrajinskom útoku na budovu jej velenia na anektovanom Krymskom polostrove, sa v utorok objavil na záberoch z videokonferencie, ktoré zverejnilo ruské ministerstvo obrany. TASR informuje podľa agentúry AFP.

Admirál Sokolov sa podľa AFP zúčastnil na zasadnutí, ktorému predsedal ruský minister obrany Sergej Šojgu. Na záberoch bol oblečený vo vojenskej uniforme. V osemminútovom videu sa Sokolov na obrazovke objavil niekoľkokrát bez toho, aby niečo povedal.

Ruské ministerstvo obrany v krátkom vyhlásení potvrdilo, že schôdzka sa konala prostredníctvom videolinky v utorok, Sokolova však konkrétne nemenovalo.

Kremeľ krátko predtým reportérom uviedol, že v súvislosti s veliteľom "nemá žiadne informácie" a otázky smeroval na ruský rezort obrany.

Ukrajina pritom v utorok oznámila, že Sokolov zahynul v dôsledku útoku, ktorý sa v Sevastopole na Kryme odohral 22. septembra. Okrem Sokolova tam podľa Kyjeva zahynulo aj ďalších 33 dôstojníkov. Moskva však údajné úmrtia dosiaľ nepotvrdila.