Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Zahraničie

Rusko: Rukojemníci v Rostove boli oslobodení a väznitelia zastrelení

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Jaroslav Taldík

Incident sa odohral v nedeľu dopoludnia v meste Rostov nad Donom neďaleko hraníc s Ukrajinou. Šiesti muži zadržiavaní v nápravnom centre vzali najmenej dvoch strážcov ako rukojemníkov.

Moskva 16. júna (TASR) – Zajatí strážcovia v nápravnom centre zadržiavaní v meste Rostov na juhu Ruska boli oslobodení bez zranení a ich väznitelia boli zastrelení, informuje agentúra Reuters s odvolaním na ruské médiá, píše TASR.

Incident sa odohral v nedeľu dopoludnia v meste Rostov nad Donom neďaleko hraníc s Ukrajinou. Šiesti muži zadržiavaní v nápravnom centre vzali najmenej dvoch strážcov ako rukojemníkov. Niektorí z mužov zadržiavajúcich rukojemníkov mali väzby na Islamský štát (ISIS). Výmenou za ich prepustenie žiadali auto a voľnú cestu z objektu.

O situácii ako prvý informoval kanál Baza v sociálnej sieti Telegram známy svojimi zdrojmi v ruských bezpečnostných silách, o požiadavkách mužov zadržiavajúcich rukojemníkov informovala na základe nemenovaných zdrojov ruská tlačová agentúra Interfax.

Ruská federálna väzenská služba (FSIN) pôvodne uviedla, že dvoch strážcov v nápravnom centre zadržiavajú ako rukojemníkov dvaja muži.

"Nápravné centrum funguje normálne, situácia je pod kontrolou," uvádza FSIN na sociálnej sieti Telegram a dodáva, že na miesto boli povolané bezpečnostné zložky.

Ruské tlačové agentúry uvádzajú, že premávka v okolí objektu je obmedzená. Chovanci nápravného centra sú podľa ruskej štátnej agentúry RIA obvinení z terorizmu.