Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Zahraničie

Ruský občan zomrel v Hurghade po útoku žraloka

Ilustračné foto. Foto: TASR- Henrich Mišovič

Obeťou útoku žraloka je podľa ruských médií muž narodený v roku 1999.

Káhira 8. júna (TASR) - Ruský občan zahynul blízko hotelovej pláže pri útoku žraloka v egyptskom letovisku Hurgada na pobreží Červeného mora.

Vo štvrtok to oznámil ruský generálny konzulát v Hurgade, informuje TASR podľa správy tlačovej agentúry DPA.

Obeťou je podľa ruských médií muž narodený v roku 1999. Nebol to turista; muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Konzulát v stanovisku na platforme Telegram vyzval ruských turistov, aby boli v mori ostražití a prísne dodržiavali všetky usmernenia miestnych úradov.

Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že v oblasti nešťastia bude od piatka platiť dvojdňový zákaz plávania, šnorchlovania a vodných športov.

Na muža zaútočil žralok tigrí, ktorého sa neskôr podarilo chytiť, dodal egyptský enviro-rezort. Žralok javil "abnormálne správanie" a teraz ho skúmajú, priblížilo ministerstvo.

Pobrežie Červeného mora je obľúbenou turistickou destináciou. Žraloky sa tam vyskytujú bežne, ale iba zriedka napádajú ľudí.

Vlani v júli pri Hurgade zomreli po útoku žraloka dve ženy. V roku 2018 sa obeťou žraloka stal český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka.

V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti.