Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Zahraničie

Rusnák strelil 11. gól v MLS, z jedenástky zmiernil prehru Salt Lake

Slovenský futbalista v drese Real Salt Lake Albert Rusnák (uprostred) a hráč Portlandu Timbers Claudio Bravo (vpravo) bojujú o loptu v zápase zámorskej Major League Soccer (MLS) v Sandy v stredu 3. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Real Salt Lake figuruje na 8. mieste tabuľky Západnej konferencie s dvojbodovým mankom na 7. priečku zaručujúcu účasť v osemfinále play off.

Washington 4. novembra (TASR) - Slovenský futbalista Albert Rusnák zaznamenal už 11. gól v tomto ročníku zámorskej Major League Soccer (MLS). Strelil ho v noci na štvrtok v súboji s Portlandom Timbers, v ktorom jeho tím Real Salt Lake doplatil na zbabraný prvý polčas. Prehrával už 0:3, Rusnák v 88. minúte z jedenástky zmiernil prehru domácich.

Slovenský reprezentant, ktorý figuruje v nominácii trénera Štefana Tarkoviča na záverečný novembrový dvojzápas kvalifikácie MS 2022 so Slovinskom a Maltou, je vo vynikajúcej forme. Strelecky sa presadil už v treťom zápase za sebou, predtým dal dva góly San Jose a jeden vsietil proti Dallasu.