Quantcast
< sekcia Zahraničie

V dôsledku lejakov a záplav zahynulo v SAE najmenej sedem ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ministerstvo vnútra SAE najskôr ohlásilo len šesť úmrtí osôb "z ázijských krajín", čo je výraz, ktorým sa myslia prisťahovalci či cudzinci dochádzajúci za prácou.

Dubaj 30. júla (TASR) - Prinajmenšom sedem ľudí prišlo o život v dôsledku neobvyklých lejakov a následne aj prívalových povodní, ktoré zasiahli v uplynulých dvoch dňoch zvyčajne vyprahnuté Spojené arabské emiráty (SAE). Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Ministerstvo vnútra SAE najskôr ohlásilo len šesť úmrtí osôb "z ázijských krajín", čo je výraz, ktorým sa myslia prisťahovalci či cudzinci dochádzajúci za prácou. Následne však bilanciu aktualizovalo a uviedlo, že zomrel ešte jeden takýto prisťahovalec, uvádza AFP.

Teploty v SAE obvykle v júli vyskočia až na okolo 40 stupňov Celzia. Východné pobrežie tejto krajiny však ovplyvňuje aj Indický oceán a nad ním sa tvoriace monzúnové dažde. Prívalové dažde pritom na vyprahnutej zemi ľahko spôsobia záplavy.

Záchranári mali v posledných dvoch dňoch plné ruky práce. K množstvu výjazdov ich povolávali ľudia v zaplavených uliciach mesta Fudžajra a v ďalších oblastiach na východe tejto krajiny.