Quantcast
< sekcia Zahraničie

SAE zneškodnili dve balistické strely nad metropolou Abú Zabí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hovorca jemenských šiitských povstalcov – húsíov – neskôr oznámil, že podnikli útok zacielený proti SAE a Saudskej Arábii, ale podrobnosti neuviedol.

Abú Zabí 24. januára (TASR) - Spojené arabské emiráty (SAE) v pondelok nadránom zachytili a zneškodnili dve balistické strely zacielené na hlavné mesto Abú Zabí. Informovala o tom tamojšia štátna tlačová agentúra WAM, na ktorú sa odvolala agentúra AP.

Ide o najnovší útok proti metropole emirátov.

WAM na Twitteri uviedla, že úlomky strely dopadli na Abú Zabí bez toho, aby spôsobili škody. Útok asi na hodinu narušil dopravu na medzinárodnom letisku v Abú Zabí, ktoré je sídlom spoločnosti Etihad Airways na diaľkové lety.

Hovorca jemenských šiitských povstalcov – húsíov – neskôr oznámil, že podnikli útok zacielený proti SAE a Saudskej Arábii, ale podrobnosti neuviedol.

Pondelkový útok nasledoval týždeň po inom útoku na metropolu SAE, ktorý pripravil o život troch ľudí a ďalších šesť osôb zranil a prihlásili sa k nemu tiež húsíovia.

Napätie v Perzskom zálive sa teda stupňuje, pričom dlhoročná vojna v Jemene pokračuje. V tejto vojne stoja proti sebe Iránom podporovaní húsíovia a koalícia vedená Saudskou Arábiou. Z vojny sa stal regionálny konflikt.

V tomto období prebiehajú vyjednávania o oživení iránskej jadrovej dohody medzi Teheránom a svetovými veľmocami. Stroskotanie tejto dohody vyvolalo roky útokov po celom regióne.