Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. jún 2026Meniny má Alfréd
< sekcia Zahraničie

Zastrelili bývalého futbalistu Alfreda Alberta Pacheca

Na archívnej snímke z roku 2004 Alfred Albert Pacheco (vpravo) Foto: TASR/AP

Tridsaťtriročný Pacheco zahynul na mieste.

San Salvador 28. decembra (TASR) - Bývalého salvádorskeho futbalistu Alfreda Alberta Pacheca zastrelili v nedeľu nadránom na benzínovej pumpe v meste Santa Ana západne od metropoly San Salvador. Uviedla to dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Podľa polície sa neznámi útočníci vyklonili z auta a začali páliť na Pacheca a jeho priateľov. Tridsaťtriročný Pacheco zahynul na mieste a dvaja z jeho spoločníkov utrpeli zranenia.

Pacheco patril medzi hráčov v salvádorskej futbalovej reprezentácii, ktorí dostali v roku 2013 doživotný dištanc od Salvádorskej futbalovej federácie za manipulovanie výsledkov zápasov. Trest schválila aj medzinárodná federácia FIFA. Pacheco kopával za tímy FAS, Isidro Metapán a Águila, ako aj za národné futbalové mužstvo.

Polícia motív vraždy bezprostredne nezverejnila.