< sekcia Zahraničie

TRAGÉDIA: Sedem ľudí zomrelo po otrave vínom s obsahom toxickej látky

Víno/Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Lacné alkoholické nápoje sú v chudobných vidieckych oblastiach pretrvávajúcim problémom a každý rok odtiaľ hlásia niekoľko prípadov otravy.

Phnom Pénh 1. decembra (TASR) - Sedem ľudí zomrelo a viac ako 130 bolo hospitalizovaných v Kambodži po vypití ryžového vína, ktoré podľa zdravotníckych úradov obsahovalo toxickú látku. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Osoby sa podľa kambodžského ministerstva zdravotníctva otrávili v sobotu vo vidieckej oblasti v provincii ležiacej v strednej časti krajiny. Dedinčania víno pili na pohrebnej slávnosti.

Príčinou úmrtí bola podľa ministerstva jedovatá látka vo víne. Väčšina z ľudí, ktorí po požití ochoreli, sa zotavuje a niektorých už prepustili z nemocnice.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že do dediny poslalo v deň otravy troch expertov, aby situáciu vyšetrili a zabezpečili okamžité zastavenie predaja a konzumácie otráveného vína.

Lacné alkoholické nápoje sú v chudobných vidieckych oblastiach pretrvávajúcim problémom a každý rok odtiaľ hlásia niekoľko prípadov otravy, píše AP. Alkohol v mnohých prípadoch nie je správne vypálený a obsahuje metanol. Ten môže spôsobiť smrť dokonca i malom množstve.