Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. december 2025Meniny má Adam a Eva
< sekcia Zahraničie

Silná búrka: Vyvrátený strom zabil v Holandsku človeka

Silná búrka vyvracala v Holandsku stromy. Foto: TASR/AP

O život prišiel vodič, na ktorého auto spadol strom pri meste Arnhem vo východnej provincii Gelderland.

Amsterdam 25. júla (TASR) - Holandsko dnes zasiahla mimoriadne silná letná búrka, ktorá spôsobila dopravný chaos a vyžiadala si minimálne jednu obeť. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na hlavnom holandskom medzinárodnom letisku Schiphol pri Amsterdame boli v dôsledku prudkého vetra a dažďa zrušené alebo meškali desiatky letov.

Len z metropoly Amsterdam boli hlásené stovky prípadov materiálnych škôd. Z tamojšej hlavnej stanice počas búrky nevypravovali žiadne vlaky a v meste dočasne nepremávali ani električky.

Polícia vyzvala holandských motoristov, aby sa radšej nevydávali na cesty, z ktorých mnohé zablokovali spadnuté stromy.

O život prišiel vodič, na ktorého auto spadol strom pri meste Arnhem vo východnej provincii Gelderland. Úrady evidujú aj viacero prípadov zranení, uviedol server DutchNews.nl.

Najsilnejšie nárazy vetra v pobrežných oblastiach Holandska dosiahli rýchlosť až 121 kilometrov za hodinu. Podľa meteorológov išlo o najprudšiu júlovú búrku v Holandsku od začiatku záznamov v roku 1901.