Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Zahraničie

Maďarský súd predĺžil vyšetrovaciu väzbu Slovákovi podozrivému z vrážd

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Súdny znalec z odboru psychológie 11. mája uznal podozrivého za príčetného. Súd v Tatabányi mu vtedy predĺžil vyšetrovaciu väzbu o dva mesiace.

Budapešť 12. júla (TASR) - Maďarský súd predĺžil o ďalšie dva mesiace vyšetrovaciu väzbu občanovi SR Lórántovi H., ktorý je podozrivý z dvoch vrážd v priebehu dvoch dní v máji 2021. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na utorňajšiu správu servera origo.hu.

Podozrivý má byť najnovšie vo väzbe do 17. septembra. Podľa prokuratúry totiž z jeho strany hrozí útek a vyhýbanie sa vyšetrovaniu.

Súdny znalec z odboru psychológie 11. mája uznal podozrivého za príčetného. Súd v Tatabányi mu vtedy predĺžil vyšetrovaciu väzbu o dva mesiace.

Muž, ktorý je podozrivý z vraždy 68-ročnej slovenskej občianky vlani 14. mája v Ostrihome, údajne deň predtým v Štúrove zavraždil dôchodcu, u ktorého býval. Jeho mŕtve telo hodil do studne a potom mu podpálil dom. Podozrivý bol v čase oboch vrážd pod vplyvom drog. K vražde v Maďarsku sa priznal, avšak predchádzajúcu vraždu na slovenskom území popiera.

Nález mŕtvej ženy v priekope v intraviláne Ostrihomu nahlásili polícii 14. mája 2021. Lekárska obhliadka tela potvrdila, že obeť zomrela cudzím zavinením. Maďarskí vyšetrovatelia v krátkom čase identifikovali a vypátrali 24-ročného Lóránta H. Zadržali ho v ten istý večer na ostrihomskom Námestí aradských mučeníkov.

spravodajca TASR Ladislav Vallach