Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. marec 2023Meniny má Gabriel
< sekcia Zahraničie

Slovinsko: Na hraniciach s Chorvátskom a Rakúskom sa tvoria kolóny

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Vzhľadom na prebiehajúce letné dovolenky a prázdniny v susedných krajinách hlásia na slovinských cestách zhustenú premávku.

Ľubľana 30. júla (TASR) - Na slovinských hraničných priechodoch s Rakúskom a Chorvátskom sa tvoria v sobotu dlhé kolóny. Cestujúci sa pri vstupe do Chorvátska zo Slovinska môžu zdržať až dve hodiny. TASR o tom informuje na základe správy agentúry STA.

Vzhľadom na prebiehajúce letné dovolenky a prázdniny v susedných krajinách hlásia na slovinských cestách zhustenú premávku. V tuneli Karavanke, ktorý sa nachádza na hraničnom priechode s Rakúskom, sa v oboch smeroch tvoria niekoľkokilometrové kolóny. Miestna polícia preto vyzýva vodičov, aby zišli z diaľnice pri meste Lesce.

Približne dve hodiny sa motoristi zdržia na hraničných priechodoch Gruškovje, Dragonja, Jelšane a Sečovlje s Chorvátskom. Na ostatných hraničných priechodoch si cestujúci počkajú približne 30 minút až hodinu. Zdržanie je pritom hlásené na výjazde aj vjazde do Slovinska.

Vzhľadom na vrchol turistickej sezóny je upchatých okrem toho aj niekoľko ciest smerujúcich k pobrežiu.

Pre prebiehajúce práce na cestách je obmedzená doprava a tvoria sa kolóny aj na cestnom okruhu severne od Ľubľany, oznámilo slovinské diaľničné informačné centrum.