< sekcia Zahraničie

VIDEO: Sneh a dážď vyvolávajú v Rakúsku chaos

Situácia v Rakúsku Foto: Facebook Wetter Österreich

Od stredy rána veľa sneží a prší najmä v rakúskom regióne východné Tirolsko a v častiach Korutánska.

Viedeň 18. novembra (TASR) - V Rakúsku spôsobil cez víkend silný dážď a sneh početné zosuvy pôdy, lavíny a výpadky elektriny. Z bezpečnostných dôvodov bolo potrebné v sobotu a nedeľu uzatvoriť mnoho ciest. Informovala o tom agentúra DPA.V dedine Prägraten vo východnom Tirolsku spadla v nedeľu lavína, ktorá však nikoho nezranila.

Ďalšia lavína za hranicami, v údolí Martell v severotalianskom alpskom regióne Južné Tirolsko, čiastočne poškodila dva domy, informovala rakúska tlačová agentúra APA.

V nedeľu v blízkosti údolnej stanice na ľadovci Stubai zasiahla lavína auto, ale šiesti ľudia vo vnútri neutrpeli zranenia.

Od stredy rána veľa sneží a prší najmä v rakúskom regióne východné Tirolsko a v častiach Korutánska. Vo východnom Tirolsku zaznamenali v piatok v noci občasné výpadky prúdu vo všetkých domácnostiach.

V nedeľu popoludní ostalo okolo 2000 domácností naďalej bez elektriny, pretože následkom silných zrážok padali stromy, ktoré poškodzovali elektrické vedenie, informoval miestny dodávateľ elektrickej energie.