Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

Snehová víchrica v Kanade spôsobila výpadky elektriny

Prudká snehová víchrica. Foto: Paul Martinka

Letecká spoločnosť WestJet v piatok zrušila všetky svoje lety na Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte v provincii Ontário.

Ottawa 23. decembra (TASR) - Silná snehová víchrica zasiahla v piatok Kanadu, kde najmä v oblastiach na východe krajiny zaznamenali výpadky elektrickej energie. TASR správu prevzala z agentúry AP a webovej stránky stanice BBC.

Najviac zasiahnutá je zatiaľ provincia Quebec, kde hlásia výpadky elektrickej energie u takmer 120.000 odberateľov. Nasleduje Ontário s výpadkami u viac než 53.000 zákazníkov. Obe tieto provincie sa nachádzajú na východe Kanady. V Britskej Kolumbii na západe krajiny zaznamenali výpadky elektriny na približne 5000 odberných miestach.

Letecká spoločnosť WestJet v piatok zrušila všetky svoje lety na Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte v provincii Ontário.

Americká Národná meteorologická služba (NWS) vydala pre oblasť Veľkých kanadských jazier na hraniciach s USA varovania pred silným mrazom s platnosťou do nedele. Mráz môže podľa NWS znefunkčniť mechanické i elektronické zariadenia.

Tá istá snehová víchrica zasiahla aj väčšinu územia USA, pripomína AP. Výstrahy a varovania sa tam v piatok vzťahovali na približne 200 miliónov obyvateľov krajiny.