Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Zahraničie

Sneženie naďalej komplikuje dopravu na juhu Nemecka

Lietadlo Lufthansy je zaparkované na zasneženom mníchovskom letisku v Nemecku, sobota 2. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Letisko v Mníchove v spolkovej krajine Bavorsko od 6.00 h obnovilo lety.

Mníchov 3. decembra (TASR) - Husté sneženie a poľadovica zasiahli v noci na nedeľu viacero častí Nemecka a skomplikovali dopravu predovšetkým na juhu krajiny. Mníchovské letisko ráno obnovilo prevádzku; železničné spojenia zostávajú pozastavené. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Letisko v Mníchove v spolkovej krajine Bavorsko od 6.00 h obnovilo lety. Prevádzkovateľ však upozorňuje, že sa môžu vyskytnúť ďalšie zdržania. Všetky odlety a prílety boli zastavené v sobotu z dôvodu hustého sneženia v Bavorsku.

Hovorkyňa železničnej spoločnosti Deutsche Bahn v nedeľu ráno oznámila, že prevádzka hlavnej vlakovej stanice v Mníchove zostáva z dôvodu hustého sneženia prerušená najmenej do 10.00 h. Spoločnosť vyvíja úsilie s cieľom vyriešiť situáciu.

Koľaje boli zablokované stromami, ktoré sa v noci zlomili z dôvodu veľkého množstva snehu. Pasažieri podľa hovorkyne musia počítať s výraznými obmedzeniami v železničnej doprave, ktoré potrvajú až do pondelka. Na cestných komunikáciách v Bavorsku hlásili dopravné zápchy a nehody.