Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Zahraničie

Sneženie v Maďarsku spôsobilo problémy na cestách i železniciach

Na archívnej snímke kamión v snehovej búrke pri hraničnom priechode Letenye na maďarsko-chorvátskej hranici asi 228 km juhozápadne od Budapešti. Foto: TASR/AP

Hasiči zasahovali pri 95 dopravných nehodách súvisiacich so zimnými podmienkami.

Budapešť 28. februára (TASR) - Sneženie, ktoré trvá už tretí deň, spôsobilo v Maďarsku problémy v doprave na cestách, ale aj na železniciach. Hasiči zasahovali pri 95 dopravných nehodách súvisiacich so zimnými podmienkami. Vlaky meškali na viacerých tratiach, informovala v stredu agentúra MTI.

Hasiči v 40 prípadoch pomáhali pri vyslobodzovaní zapadnutých a skrížených vozidiel na cestách, v 50 prípadoch vyťahovali autá z priekop.

Pre nehodu a požiar nákladného auta uzatvorila polícia v stredu ráno na moste Kőröshegyi völgyhíd jazdné pruhy diaľnice M7 smerom do Budapešti. Nikto sa nezranil. Požiarnici uhasili oheň, ale voda zamrzla na ceste. Odborníci musia preveriť, či most nebol poškodený teplom, pretože na väčšej ploche horeli aj pohonné látky, ktoré vytiekli z auta.

Viaceré úseky ciest nižšej kategórie sú v Maďarsku uzatvorené. Výpadky v dodávkach elektriny v stredu nehlásili.

Meškania vlakov od 20 minút do jednej hodiny evidujú železničiari pre poruchy zabezpečovacieho zariadenia na tratiach Budapešť-Cegléd-Debrecín-Nyíregyháza-Záhony, Budapešť-Ostrihom a Budapešť-Kunszentmiklós-Tass-Kelebia, sneženie spôsobuje meškanie na trati Szombathely-Csorna-Győr.

spravodajca TASR Ladislav Vallach