< sekcia Zahraničie

Mužov usvedčených z hromadného znásilnenia súdia v ďalšom prípade

Demonštranti so španielskymi vlajkami počas protivládneho protestu v Madride, 6. októbra 2018. Foto: TASR/AP

Súd nižšej inštancie ich predtým v tomto prípade uznal za vinných z menej závažného trestného činu, čo v Španielsku vyvolalo pouličné protesty.

Madrid 18. novembra (TASR) - Pred španielskym súdom sa v pondelok začal proces so štyrmi mužmi obvinenými zo sexuálneho zneužitia. Štvoricu už predtým v inom prípade odsúdili na 15 rokov väzenia za hromadné znásilnenie, informovala agentúra AP.

Súdny proces so štyrmi Španielmi sa začal v pondelok v meste Córdoba v južnej časti krajiny, uvádza na svojej webovej stránke denník El Mundo.

Muži sa podľa prokuratúry dopustili sexuálneho zneužitia 21-ročnej ženy, ku ktorému došlo v Córdobe v roku 2016. Páchatelia si svoju obeť domov z nočného klubu v stave bezvedomia a priebeh incidentu si natočili.

V prípade usvedčenia im hrozí väzenský trest v dĺžke sedem rokov. Obvinení počas pondelkového pojednávania vyhlásili, že sú nevinní a využili právo nevypovedať.

Štvorica mužov si už odpykáva 15-ročný trest odňatia slobody, ktorý im vymeral najvyšší súd za znásilnenie 18-ročnej ženy v Pamplone v roku 2016. Súd nižšej inštancie ich predtým v tomto prípade uznal za vinných z menej závažného trestného činu, čo v Španielsku vyvolalo pouličné protesty.