< sekcia Zahraničie

Pri behu s býkmi v španielskej Pamplone sa zranili štyria ľudia

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov. Foto: TASR/AP

Dve osoby utrpeli zranenia hlavy a ďalší dvaja ľudia, ktorých previezli do nemocnice, mali rozsiahle pomliaždeniny.

Pamplona 9. júla (TASR) - Štyri osoby utrpeli zranenia pri pondelňajšom v poradí treťom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Samotné býky tentoraz na rohy nenabrali nikoho. Informovala o tom agentúra AP.

Hovorca nemocnice v meste Navarra Tomás Belzunegui uviedol, že dve osoby utrpeli zranenia hlavy a ďalší dvaja ľudia, ktorých previezli do nemocnice, mali rozsiahle pomliaždeniny.

Býky v pondelok prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 33 sekúnd. Za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.