< sekcia Zahraničie

Strana AfD by podľa prieskumu skončila vo voľbách tretia

Ilustračná snímka. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 4.-7. októbra a zúčastnilo sa na ňom 2059 občanov Nemecka.

Berlín 8. októbra (TASR) - Krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) sa v prieskume verejnej mienky udržala na treťom mieste pred Sociálnodemokratickou stranou Nemecka (SPD). Vyplýva to z utorok zverejnených výsledkov prieskumu inštitútu Insa pre týždenník Bild, o ktorých informovala agentúra DPA.

Ak by sa voľby v Nemecku konali budúcu nedeľu, zvíťazil by blok, ktorý tvoria Kresťanskodemokratická únia (CDU) a Kresťanskosociálna únia (CSU) so ziskom 27 percent hlasov. Zelených by volilo 21 percent občanov. AfD by získala 16 percentnú podporu a SPD by volilo 13 percent opýtaných. Stranu Die Linke (Ľavica) by podporilo 9 percent a Slobodnú demokratickú stranu (FDP) 8,5 percent voličov.

Podpora CDU/CSU v porovnaní predchádzajúcim prieskumom z 30. septembra narástla o 0,5 percenta a Zelení zaznamenali pokles o jedno percento.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 4.-7. októbra a zúčastnilo sa na ňom 2059 občanov Nemecka. Pýtali sa ich, koho by volili, ak by sa voľby uskutočnili najbližšiu nedeľu.