< sekcia Zahraničie

Streľba v nákupnom centre si vyžiadala dve obete a štyroch zranených

Policajti a zdravotníci na mieste streľby v nákupnom centre v meste Boise, v americkom štáte Idaho 25. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Väčšina nákupného centra bola evakuovaná, avšak polícia stále hľadá ďalšie prípadné obete či zranených.

Boise 26. októbra (TASR) - Najmenej dve obete a štyroch zranených si vyžiadala streľba v nákupnom centre v americkom štáte Idaho, ku ktorej došlo v pondelok popoludní miestneho času. Podozrivého strelca polícia zadržala, píše agentúra AP.

K streľbe došlo v meste Boise, ktoré je metropolou štátu Idaho. Šéf miestnej polície Ryan Lee uviedol, že hlásenie o streľbe prišlo okolo 13.50 h miestneho času (21.50 SELČ). Po príchode na miesto činu polícia identifikovala podozrivú osobu, ktorá zodpovedala popisu páchateľa. Nasledovala prestrelka, pri ktorej sa zranil jeden z policajtov. Polícii sa následne podozrivého podarilo zadržať.

Zranenú osobu odvážajú do sanitky po streľbe v nákupnom centre v meste Boise, v americkom štáte Idaho 25. októbra 2021.
Foto: TASR/AP


Podľa agentúry AP sa vyšetrovatelia domnievajú, že strelec útočil sám a verejnosti nehrozí žiadne ďalšie nebezpečenstvo. Motív útoku nebol bezprostredne známy.

Identita útočníka ani obetí zatiaľ zverejnená nebola. Väčšina nákupného centra bola evakuovaná, avšak polícia stále hľadá ďalšie prípadné obete či zranených, píše AP.