Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Zahraničie

Streľba v škole: Jedna študentka zahynula a ďalší traja sú zranení

Pištoľ slovenskej výroby vystavená počas tlačovej konferencie výrobcu. Na snímke je pištoľ T11. Banská Bystrica, 5. júna 2015. Foto: TASR - Dušan Hein

Strieľalo sa na škole vo štvrti Sapopemba vo východnej časti Sao Paula.

Sao Paulo 23. októbra (TASR) - Jedna študentka zahynula a ďalší traja študenti utrpeli zranenia v pondelok pri streľbe na škole v najľudnatejšom brazílskom meste Sao Paulo. Uviedla to regionálna vláda. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Strieľalo sa na škole vo štvrti Sapopemba vo východnej časti Sao Paula. Polícia podozrivého strelca zadržala, informovala regionálna vláda.

Priblížila, že útočník postrelil troch študentov, z nich jedno dievča zahynulo. Dvoch žiakov hospitalizovali. Ďalší žiak utrpel zranenia pri pokuse o útek z miesta streľby.

V Brazílii v posledných rokoch dochádza k nárastu násilných incidentov na školách. V marci trinásťročný žiak nožom dobodal na smrť učiteľku a zranil ďalších troch vyučujúcich a dvoch spolužiakov, pripomína Reuters.

Najtragickejší prípad sa v krajine odohral v roku 2011. Strelec vtedy usmrtil 12 detí počas útoku na svoju niekdajšiu základnú školu na predmestí Rio de Janeira. Útočník po príchode polície spáchal samovraždu.