< sekcia Zahraničie

Štvormesačné bábätko nezomrelo cudzím zavinením, ukázala pitva

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Po štvormesačnom chlapčekovi, ktorý v piatok zmizol i s kočíkom, pátrali policajti i hasiči. Telo bábätka našli v sobotu.

Praha 31. mája (TASR) - Súdna pitva nariadená v prípade smrti štvormesačného dojčaťa v Česku, ktorého telo sa našlo v sobotu, vylúčila cudzie zavinenie. Všetky vypočuté osoby boli prepustené, píše spravodajský portál ČT24 s odvolaním sa na vyhlásenie polície ČR.

"Vzhľadom k citlivosti záležitosti a s ohľadom na pozostalých už nebudeme k veci poskytovať žiadne bližšie informácie," uviedla policajná hovorkyňa Lucie Nováková. Nespresnila ani to, čo bolo príčinou smrti dieťaťa.

Po štvormesačnom chlapčekovi, ktorý v piatok zmizol i s kočíkom v obci Hořín pri stredočeskom meste Mělník, pátrali policajti i hasiči. Do akcie sa zapojili aj potápači a dron.

Matka nahlásila zmiznutie svojho syna v piatok večer okolo 18.30 h. Podľa svojich slov sa opaľovala v zámockom parku v Hoříne a zaspala. Keď sa zobudila, dieťa bolo preč aj s kočíkom. Zalarmovala políciu, ktorá začala okamžite pátrať. Mŕtve telo dieťaťa našli príslušníci polície v sobotu okolo 17.00 h.